حضور متهم اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در نشست‌های مهم دولتی

حضور متهم اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در نشست‌های مهم دولتی

سایت های خبری روز یکشنبه گزارش دادند قائم مقام سابق بانک مرکزی جمهوری اسلامی که از متهمان پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی است و در حال حاضر با قید وثیقه آزاد است در نشست های مهم دولت محمود احمدی نژاد شرکت می کند.
حمید پورمحمدی که تا آبان ماه سال گذشته قائم مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بود پس از متهم شدن در پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی، از سوی قوه قضاییه بازداشت و سپس از مقام خود کنار گذاشته شد. آقای پور محمدی هم اکنون به قید وثیقه آزاد است.

خبرگزاری مهر روز یکشنبه، ۳۱ اردیبهشت ماه، در گزارشی خبر داد که حمید پورمحمدی اخیرا در برخی از جلسات مهم دولتی شرکت می کند. این خبرگزاری عکسی از حضور آقای پورمحمدی در جلسه اخیر «کارگروه توسعه صنعت پتروشیمی» منتشر کرده که ریاست آن با محمدرضا رحیمی، معاون اول رییس جمهوری ایران، بوده است.

خبرگزاری مهر نوشته است: «وی که به محض دستگیری در سال گذشته از سمت قائم مقامی بانک مرکزی کنار گذشته شد، حالا مشخص نیست با چه پست و سمتی در جلسات دولتی حضور می‌یابد.»

سایت «الف» نزدیک به احمد توکلی، رییس مرکز پژوهش های مجلس، نیز در گزارشی با انتقاد از حضور این متهم اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در جلسات دولتی پرسیده است: «مسوولان محترم نهاد ریاست جمهوری پاسخ دهند این متهم با چه عنوانی در یک جلسه تصمیم گیری در نهاد ریاست جمهوری شرکت کرده است. آیا شخصی که به قید وثیقه آزاد شده، همچنان قائم مقام بانک مرکزی است؟»

نام آقای پورمحمدی در خصوص پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی نخستین بار شهریور ماه سال ۱۳۹۰ بر سر زبان ها افتاد که از سوی آقای توکلی به «دروغگویی» در زمینه مدرک تحصیلی خود و ضعف در نظارت بر بانک ها متهم شده بود.

آقای توکلی در یکی از جلسات غیرعلنی مجلس که رسانه های ایران گزارش آن را منتشر کردند گفت: قائم ‌مقام بانک مرکزی که «اصلاً دکترا ندارد و به دروغ خود را دکتر معرفی می‌کند»، مسئول نظارت بر بانک‌ها، صدور مجوز برای بانک‌ها و مسئول تنظیم مقررات اعمالی برای نظارت است، «اما به کدام وظیفه خود عمل کرده است؟»

وی گفته بود: «وقتی افراد ناشایست و نالایق با پشتیبانی دفتر رییس جمهوری سمت می‌ گیرند، نتیجه‌اش همین می‌شود؛ ما می‌گوییم که وقتی افراد نالایق سر کار هستند و افراد مسئله‌داری که از دفتر رییس‌ جمهوری حمایت می‌شوند و شخص مشایی از آنها حمایت کرده و شخص احمدی‌نژاد با این کارها موافقت می‌کند، اینها به طور طبیعی سیستم را مستعد فساد می‌کنند.»

بازداشت حمید پورمحمدی اعتراض محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران را برانگیخت تا جایی که وی روز ۱۷ آبان سال گذشته در «همایش تببین طرح تحول نظام بانکی» با صراحت از دستگیری وی انتقاد کرد و گفت: «چرا انتقام از ملت می گیرید. آنها که رشوه داده و تخلف کرده اند و پشتیبانی نفوذی داشتند را دستگیر و محاکمه کنید، چرا قائم مقام بانک مرکزی را دستگیر کردید؟»

قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران هنوز اعلام نکرده که قرار است چه زمانی به اتهام های آقای پورمحمدی در زمینه دخالت وی در پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی گروه «امیرمنصور آریا» رسیدگی کند.

پرونده فساد مالی سه هزار میلیارد تومانی مربوط به اتهامات فردی به نام «مه آفرید امیر خسروی» صاحب مجموعه «گروه امیر منصور آریا» است که بر اساس گزارش‌ها، توانسته است از طریق روابط خاص با بانک صادرات و بانک ملی ایران به گشایش اسناد اعتباری به مبلغ صد‌ها میلیارد تومان اقدام کند، بدون آنکه تمام یا دست کم بخش عمده‌ای از وجه این اعتبار نامه‌ها را پرداخته باشد.

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: