برگزاری مراسم بزرگداشت عزت الله سحابی و شهید هاله سحابی

برگزاری مراسم بزرگداشت عزت الله سحابی و شهید هاله سحابی

به مناسبت ۱۱ خرداد سال روز شهادت هاله سحابی که در مراسم تشییع جنازه پدر خود مهندس سحابی توسط نیروهای امنیتی به شهادت رسید تعداد زیادی از دوستداران این دو یار سفر کرده برای بزرگداشت یاد این پدر و دختر گرد هم آمدند.
بنا بر اخبار رسیده به سایت ملی-مذهبی دوستان و شاگردان و یاران عزت و هاله سحابی عصر این روز بر سر مزار این عزیزان حاضر شدند و بر بالین آنها مجدادا ٌ سرود هم پیمانی تا آخر راه آزادی را با هم سرودند.حاضران با قرائت فاتحه و تقدیم شاخه گل یاد ین عزیزان را زنده نگاهداشتند.
همچنین مراسمی نیز در منزل مهندس سحابی با حضور جمع کثیری از دوستان و بستگان ایشان برگزار گردید که دراین مراسم آقایان احراری ، جعفری و خانمها آمنه شامخی،مهرنوش بسته نگار . سوسن شریعتی به ایراد سخنرانی پرداختند.

آمنه شامخی به نمایندگی از خانواده هاله سحابی ضمن تشکر از حضور دوستان و آشنایان در این مراسم در سخنانی تاکیدکرد به رغم غم بزرگ از دست دادن هاله دلگرمی های دوستان و آشنایان و حضور گرم آنها باعث شده فقدان مادر بیش از پیش تحمل شود. وی در سخنان خود با ذکر خصوصیات هاله بر آموزه های این بانوی شهید یعنی دیگرخواهی و کمک به مردم، مهروزی با دیگران و حرکت در مسیر راستی و پاکی با تمام مشکلات موجود تاکید کرد.

سایر سخنرانان نیز در سخنان خود با عنوان گوشه هایی از خصوصیات فکری و رفتاری شهید هاله سحابی یاد و خاطره وی را گرامی داشتند.
خاطرنشان می شود حضور نیرو های لباس شخصی و امنیتی در این مراسم در بین شرکت کنندگان چشمگیر بود که تعدادی از آنها در کل طول مراسم مشغول فیلم برداری از سخنرانان و حاضران بودند.

خانواده سحابی تمایل داشتند مراسم بزرگداشت مهندس عزت الله سحابی و شهید هاله سحابی در حسینیه ارشاد برگزار شود که به دلیل مخالفت نیروهای امنیتی این مراسم لغو شد

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: