2 ناو مین روب بریتانیا به سمت خلیج فارس حرکت کردند

2 ناو مین روب بریتانیا به سمت خلیج فارس حرکت کردند

بریتانیا دو فروند ناو مین روب به خلیج فارس اعزام کرد.
به گزارش “عصر خبر” به نقل از روزنامه القدس العربی چاپ لندن، وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرد دو فروند ناو مین روب از نیروی دریایی سلطنتی این کشور به سمت خلیج فارس حرکت کردند. این دو ناو مین روب قصد دارند در ماموریتی سه ساله در خلیج فارس مستقر باشند.

وزارت دفاع بریتانیا اضافه کرد: دو فروند ناو مین روب به نام های ” شورهام” و “اثرستون”، در هفته جاری بریتانیا را ترک کردند تا به ناوگان دریایی این کشور در خلیج فارس بپیوندند. این دو ناو مین روب در مسیر حرکت خود در دریای سرخ و خلیج عدن (در سواحل سومالی) برای مدتی توقف خواهند داشت.

این خبر در حالی منتشر می شود که تهدیدات ایران درباره امکان بستن تنگه هرمز، شاهراه حیاتی انتقال نفت خلیج فارس به بازارهای جهانی ، این منطقه را بیش از پیش حساس کرده است.

قبل از این تحلیلگران گفته بودند استقرار مین های دریایی در تنگه هرمز یکی از راه های بستن این تنگه توسط نظامیان ایران است.

براساس بیانیه وزارت دفاع بریتانیا، این دو ناو مین روب از ماموریت نظامیان چند ملیتی در آب های ناآرام خلیج فارس حمایت و پشتیبانی می کنند. یکی از ناوهای مین روب بریتانیا در ساحل بحرین مستقر می شود و ناو مین روب دوم با نیروی دریایی کشورهای منطقه در خلیج فارس همکاری می کند تا امنیت دریانوردی و ثبات در این منطقه تضمین شود.
رسانه های خارجی در اوایل اردیبهشت 91 از استقرار چهار فروند کشتی نظامی مین زدا در منطقه خلیج فارس و دریای عمان خبر داده بود.

این ناوهای مین روب می توانند مین های دریایی را کشف و خنثی سازی کنند.

مین های دریایی بر خلاف بمب‌های عمقی در خاک، روی آب گذاشته می‌شوند وپس از برخورد با کشتی ها، منفجر می شوند.
این مین ها می‌توانند حرکت کشتی‌های دشمن را مختل کرده و یا موجب زندانی شدن کشتی ها در میان مین‌ها شوند.

قبل از این بریتانیا قوی ترین ناوشکن جنگی جهان را به خلیج فارس اعزام کرده بود.

ناوشکن بریتانیایی “اچ‌ام‌اس دیرینگ” که در سال ۲۰۰۶ به آب انداخته ‌شد، جدیدترین و نوین‌ترین ناوشکن عملیاتی جهان است.

این ناوشکن که ساخت آن یک میلیارد پوند هزینه در بر داشت، دارای به روز ترین رادار دریایی جهان است و می تواند تهدیدات موشکی و جنگنده ها را بهتر از گذشته، ردیابی کند

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: