نان گران شد

نان گران شد

گرانی نان در برخی استانها از جمله بوشهر، چهارمحال و بختیاری، لرستان، گیلان، اردبیل، مرکزی و سمنان از دو روز پیش کلید خورده است و تهرانی‌ها منتظر نرخ جدید نان تا فردا هستند.

درپی افزایش قیمت تضمینی خرید گندم به ۴۲۰ تومان در سال جاری، گمانه زنی هایی درباره افزایش مجدد قیمت نان مطرح شد که عباس قبادی معاون وزیر صنعت و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران پیش از این از تشکیل کمیته ویژه تعیین قیمت آرد و نان در استانداری‌ها خبر داده و گفته بود، در هر استان کمیته‌ای تشکیل شده است که با مسوولیت استانداران قیمت گندم و آرد تعیین شود.

به گزارش فارس در همین زمینه نعمت اله ترکی معاون برنامه ریزی استانداری تهران با تاکید بر اینکه قیمت نهایی آرد در تهران شنبه تعیین می شود، گفت: قیمت آرد حداقل ۱۰۰ تومان گرانتر می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه گندم ۴۶۰ تومان خریداری می شود حداقل افزایش قیمت آرد در هر کیلوگرم ۱۰۰ تومان پیش بینی می شود. با افزایش قیمت آرد قیمت نان هم گران می شود.

درحالی تهرانی ها باید حداقل تا فردا برای تعیین قیمت جدید نان صبر کنند که در برخی استانهای کشور قیمت نان از دو روز پیش افزایش یافت.

بر اساس مصوبه جدید شورای آرد و نان استان بوشهر، نرخ انواع نان در استان بوشهر گران شده به طوری که لواش معمولی از ۱۱۰ به ۱۴۰ تومان و سنگک هم به ۷۵۰ تومان رسیده است.

بر این اساس نان لواش معمولی با وزن ۱۸۰ گرم، ۱۴۰ تومان، لواش چهار گوش با وزن ۱۶۵ گرم، ۱۳۰ تومان، تافتون حرارت مستقیم با وزن ۴۲۰ گرم، ۳۵۰ تومان و تافتون تنوری با وزن ۲۲۰ گرم نیز ۲۵۰ تومان قیمت‌گذاری شد.

همچنین سنگک تنوری با وزن ۷۰۰ گرم، ۷۵۰ تومان، سنگک ماشینی با وزن ۷۰۰ گرم، ۷۰۰ تومان و بربری با وزن ۴۵۰ گرم، ۴۵۰ تومان قیمت‌گذاری شد. لواش غلطکی هر کیلوگرم ۸۵۰ تومان، لواش ریزشی هر کیلوگرم ۷۵۰ تومان و لواش خشک نیز هر کیلوگرم هزار تومان تعیین شده است.

در استان چهارمحال و بختیاری نیز، بر اساس توافقات صورت گرفته، گندم هر کیلو ۴ هزار و ۶۵۰ ریال، آرد هفت درصد ۵ هزار و ۴۱۰ ریال، آرد ۱۲ درصد ۵ هزار و ۴۷۰ ریال، آرد ۱۳.۵ درصد ۵ هزار و ۳۳۰ ریال، آرد ۱۵ درصد به قیمت هر کیلو ۵ هزار و ۴۸۰ ریال به فروش می‎رسد. همچنین آرد ۱۸ درصد با قیمت ۵ هزار و ۶۰۰ ریال و آرد ۱۹ درصد با قیمت ۵ هزار و ۶۳۰ ریال به فروش می‎‏رسد.

همچنین نان تافتون تنوری با چانه ۲۰۰ گرمی هزار و ۴۰۰ ریال، نان ماشینی دوار با چانه ۲۰۰ گرمی به قیمت هزار و ۳۰۰ ریال، نان تافتونی سنتی با چانه ۲۵۰ گرمی به قیمت هزار و ۷۰۰ ریال به فروش می‎رسد.

نان تافتون نیمه حجیم با چانه ۳۰۰ گرمی به قیمت هزار و ۸۰۰ ریال، تافتون نیمه حجیم با چانه ۴۰۰ گرمی به قیمت ۲ هزار و ۴۰۰ ریال، نان بربری با وزن ۵۰۰ گرمی به قیمت ۳ هزار و ۳۰۰ ریال، نان سنگک با چانه ۷۰۰ گرمی به قیمت ۴ هزار و ۵۰۰ ریال به فروش می‎رسد.

همجنین در استان لرستان و شهرستان بروجرد، قیمت جدید نان لواش با چانه ۱۸۵ گرم ۱۲۵ تومان اعلام شد.

قیمت نان سنگک با وزن چانه ۶۴۰ گرم ۴۰۰ تومان، تافتون با وزن چانه ۵۰۰ گرم ۳۴۰ تومان و نان بربری با وزن چانه ۵۰۰ گرم ۳۴۰ تومان اعلام شد.

در استان گیلان نیز قیمت انواع نان از روز گذشته با نرخ جدید به مردم عرضه می‌شود و در این راستا نرخ نان بربری ۴۰۰ تومان، لواش ۱۳۰ تومان، تافتون ۲۵۰ تومان و نان سنگک ۵۰۰ تومان شده است.

به گزارش فارس، در اسنان اردبیل بر اساس مصوبه جدید شورای آرد و نان این شهرستان قیمت نان لواش با چانه ۱۶۰ گرم از ۸۰۰ ریال به یک هزار ریال، نان بربری با چانه ۴۵۰ گرم از دو هزار و ۵۰۰ ریال به سه هزار ریال، نان سنگک با چانه ۴۵۰ گرم از ۲ هزار و ۵۰۰ ریال به ۳ هزار ریال و قیمت نان تافتون با وزن چانه ۳۰۰ گرم از یک هزار و ۵۰۰ ریال به ۲ هزار ریال افزایش یافته است.

قیمتهای جدید نان در استان مرکزی نیز به این صورت اعلام شد که قیمت هر قرص نان لواش از یک‌هزار ریال به یک‌هزار و ۳۰۰ ریال، هر عدد قرص سنگک از ۳ هزار و ۵۰۰ ریال به ۴ هزار و ۵۰۰ ریال و هر عدد قرص نان بربری از ۲ هزار و ۷۵۰ ریال به ۳ هزار و ۵۰۰ ریال افزایش یافت.

گزارش‏های غیر رسمی از نانوایی‏های سمنان نیز حکایت دارد که از امروز قیمت هر قرص نان بربری از ۲ هزار و ۵۰۰ ریال به ۳ هزار و ۲۵۰ ریال افزایش یافته است. همچنین قیمت هر قرص نان لواش از هزار ریال به هزار و ۲۵۰ ریال رسیده است

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: