حمله ماموران زندان به بند ۳۵۰ و انتقال تعدادی از زندانیان به انفرادی

حمله ماموران زندان به بند ۳۵۰ و انتقال تعدادی از زندانیان به انفرادی

درپی جلوگیری ماموران زندان از برگزاری مراسم نخستین سالگرد شهادت هدی صابر توسط توسط زندانیان سیاسی، گارد ویژه زندان اوین شش زندانی سیاسی را به انفرادی منتقل کرده است.

بنا به گزارش رسیده به ندای سبز آزادی، این شش زندانی سیاسی، بهمن احمدی امویی، سعید جلالی‌فر، سعید متین‌پور، آرش سقر، فرشادقربان‌پور و جواد علیخانی هستند.

ماموران زندان امروز، مراسم شهید صابر را با قطع‌کردن برق بند نیمه‌کاره گذاشتند و پس از آن که تلاش کردند زندانیان را به اجبار به اتاق ها بفرستند، فضای بند متشنج شد.

این تنش ها از زمانی در بند زندانیان سیاسی اوج گرفت که تعدادی از زندانیان بند ۳۵۰ به مناسبت ایام سومین سالگرد آغاز جنبش اعتراضی ملت ایران و اولین سالگرد شهادت هدی صابر در روزهای گذشته به نشانه اعتراض، از حضور در برنامه آمارگیری صبحگاهی در این بند که روزانه از سوی مسئولان زندان اوین انجام می شود سر باز زده اند.

وبسایت “ادوارنیوز” گزارش داده که این زندانیان سیاسی در روزهای گذشته به جای شرکت در برنامه آمارگیری، در راس ساعت هشت صبح با حضور در محوطه هواخوری بند ۳۵۰ زندان اوین، به خواندن سرود “یار دبستانی من” و “ای ایران” و سردادن شعارهایی که در ایام اعتراضات خیابانی جنبش سبز از سوی مردم سر داده می شد پرداختند.

هم‌چنین خبرهایی دریافتی حاکی است امروز (دوشنبه، ۲۳ خرداد ۹۱) تمامی زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ به منظور پاسداشت شهید هدی صابر دست به روزه سیاسی زدند و ضمن آن به نشانه اعتراض به افزایش محدودیت ها و اعمال فشارهای روانی از سوی دستگاه قضایی و نهادهای امنیتی بر زندانیان از حضور در سالن ملاقات و دیدار با خانواده های خود خودداری کردند.

این درحالی است که دوشنبه هفته قبل و در سال روز تولد امام علی (ع) و گرامی داشت روز پدر، به بهانه تعطیلی امکان ملاقات از زندانیان سلب شده و مسئولان زندان حتی به زندانیان اجازه “تماس تلفنی” با خانواده خود را هم نداده اند.

از جمله زندانیانی که امروز در این حرکت اعتراضی شرکت داشته اند، می توان به ابوالفضل قدیانی، محسن میردامادی، عبدالله مومنی، سید علیرضا بهشتی شیرازی، فیض الله عرب سرخی، مجید اسدی، علیرضا رجایی، عماد بهاور، بهمن احمدی امویی، محمد فرید طاهری قزوینی، عطا، خسروی، معزی ، نظری، امیرخسرو دلیرثانی، رضا بنی تبار، سیامک قادری، جعفر گنجی، محمد داوری، مزدک علی نظری، جواد علیخانی، مصطفی نیلی و مهدی خدایی و محمد رضا مقیسه اشاره کرد

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: