درخواست عفو بین الملل برای آزادی عبد الفتاح سلطانی

درخواست عفو بین الملل برای آزادی عبد الفتاح سلطانی

سازمان عفو بین الملل، نهاد بین المللی مدافع حقوق بشر روز چهار شنبه در بیانیه‌ای از حکومت جمهوری اسلامی ایران خواست «هرچه سریع‌تر و بدون قید و شرط» عبد الفتاح سلطانی، وکیل دادگستری و زندانی سیاسی را از زندان آزاد کند.
عفو بین الملل می‌گوید آقای سلطانی را مجبور کرده‌اند که در مقابل دوربین اعتراف کند که برای تشویق به راه افتادن انقلاب نرم در ایران، از منابع خارجی پول دریافت کرده است.
عفو بین الملل از حکومت ایران خواسته است به وکلا این امکان داده شود تا بدون ترس از دستگاه‌های حکومتی به کار خود ادامه دهند.
عبد الفتاح سلطانی عضو کانون مدافعان حقوق بشر و عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری در ۲۶ خرداد ۱۳۸۸ در پی اعتراضات به نتایج انتخابات دستگیر ودر اسفند ماه ۱۳۹۰، به ۱۸ سال حبس در تبعید و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شد، وی سپس در یک دادگاه تجدید نظر به ۱۳ سال زندان محکوم شد

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: