کشتی حامل اسلحه روسی در راه سوریه متوقف شد

انگلیس حرکت یک کشتی حامل اسلحه روسی را که برای رژیم بشار اسد در سوریه اسلحه و مهمات حمل می کرد، متوقف کرد.

به گزارش بی بی سی شرکت بیمه استاندارد کلاب، که یک شرکت بریتانیایی است، گفته است که پوشش بیمه ای کشتی روسی الائد را ظاهرا به دستور دولت لغو کرده و این کشتی در نزدیک سواحل غربی اسکاتلند در شمال بریتانیا متوقف است. بر این اساس، دولت بریتانیا امکان ادامه سفر را از این کشتی روسی سلب کرده است.

دولت بریتانیا گفته است که اطلاع یافته بود که این کشتی حامل یک محموله هلی کوپترهای نظامی به مقصد سوریه است در حالیکه پیشتر به آگاهی دولت روسیه رسانده بود که حمل هر نوع تسلیحاتی برای دولت سوریه باید متوقف شود.

روسیه گفته است که ارسال تسلیحات به سوریه براساس قراردادهای قبلی صورت می گیرد و اسلحه های صادراتی در مقابله با “تظاهرات مسالمت آمیز” کاربرد ندارد اما گزارش های خبری حاکی از حملات گسترده هلی کوپترهای ارتش سوریه به مناطق شهری بوده است.

روسیه تا کنون به سلب امکان سفر این کشتی واکنش نشان نداده است.

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: