نسرین ستوده در اعتراض به ممانعت مسوولان زندان از ملاقات با فرزندانش اعتصاب غذا می کند

نسرین ستوده در اعتراض به ممانعت مسوولان زندان از ملاقات با فرزندانش اعتصاب غذا می کند

همسر نسرین ستوده، حقوقدان و وکیل در بند، از تصمیم همسر خود برای اعتصاب غذا در صورت ممانعت مسوولان زندان از ملاقات حضوری او و فرزندانش خبر داد.

خانم ستوده که دارای دو فرزند خردسال است، به دستور مسوولان امنیتی از ملاقات حضوری با فرزندانش محروم شده است.

همچنین مادر بیمار و برادر خانم ستوده اجازه ملاقات با او را ندارند و مسوولان دادستانی تاکنون کوشیده اند با ممانعت از ملاقات این زندانی سیاسی با نزدیکان و خصوصا فرزندانش او را تحت فشار قرار دهند.

رضا خندان همسر خانم ستوده در صفحه شخصی خود در فیسوک از احتمال اعتصاب غذای همسرش ابراز نگرانی کرده و نوشته است: ديروز چهارشنبه ملاقات كابيني داشتيم. نسرين از اينكه تقاضای خودش و ما برای ملاقات حضوري مدام رد مي‌شود به شدت عصباني بود. گفت اگر هفته‌های آينده ملاقات حضوری بچه‌ها و مادرش را برقرار نكنند دست به اعتصاب خواهد زد.

آقای خندان سپس می فزاید که “سعی كردم از اين كار منصرف‌اش كنم ولی ديشب كه خانم هانيه صانع فرشی برای چند روز [از زندان] مرخصی آمد و گفت كه چقدر از نديدن بچه‌ها و مادرش تحت فشار است پيش خودم كاملا به او حق دادم ولی اين دليل نخواهد بود كه تلاش نكنم تا منصرف‌ شود.”

همسر این زندانی سیاسی افزود: “بيش از ده ماه است كه مادر بيمار و برادرش اجازه‌ ندارند به سالن ملاقات بيايند. طبق نامه‌ای كه دادسرا به سالن ملاقات داده است آنها همچنان ممنوع الملاقات‌اند حتي كابيني”.

وی با اشاره به محدودیت های امنیتی که همسرش با آن مواجه است افزود: ديروز استثنائا ملاقات ما همزمان شده بود با ملاقات آقايان بند ۳۵۰. چندين مامور مراقب بودند كه خانواده‌هاي بند ۳۵۰ يا زنداني‌هايشان حتي برای نسرين دست تكان ندهند و سالن ملاقات را به شدت امنيتي كردند اين در حالي است كه احوال پرسي خانواده‌ها با همديگر و عزيزان هم امری كاملا طبيعی و عادی است. از زندانيان مرد سياسي فقط آقاي دكتر علي رضا رجايي و همكار نسرين آقاي دكتر قاسم شعله سعدي موفق شدند كمي نزديک شوند و با او احوال پرسي كنند. خانواده‌ها كه اين شرايط را مي‌ديدند تعجب زده مي‌پرسيدند شما هميشه ملاقات‌هايتان اين همه امنيتي و سخت گيرانه است؟”

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: