اعدام یک زندانی کرد

سایت کردپا از اعدام یک زندانی  کرد به نام یونس آقایان خبر داده است.

به گزارش سایت کُردپا، یونس آقایان فرزند ایوب از پیروان آیین یاری “یارسانان” اهل شهرستان میاندوآب در سال ۸۴ بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده بود.

روز چهارشنبه سی‌ویکم خردادماه ساعت ۶ صبح، این زندانی سیاسی محکوم به اعدام توسط مامورین یگان ویژه زندان از بند زندانیان سیاسی زندان ارومیه خارج و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

یکی از همبندیان یونس آقایان یک روز قبل از اعدام وی در تماسی تلفنی با خبرنگار آژانس کُردپا گفته بود: “به دلیل اینکه ما هیچ اطلاعی از دلیل انتقال این زندانی سیاسی محکوم به اعدام به مکان دیگری نداریم، گمان کرده‌ایم که وی را جهت اجرای حکم اعدام از بند خارج کرده باشند، اما تا کنون مطمئن نشده‌ایم“.

به گفته‌ منابع مطلع، در ارتباط با همین پرونده یک نفر دیگر در سال ۱۳۸۵ اعدام و دو نفر دیگر نیز هر کدام به تحمل سیزده سال زندان محکوم شده‌اند.

این چهار شهروند اهل میاندوآب به اتهام درگیری با نیروهای وابسته به حکومت اسلامی ایران بازداشت شده بودند.

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: