جانشین فرمانده سپاه ایران: به آخرین فراز برخورد، نزدیک می‌شویم

جانشین فرمانده سپاه ایران: به آخرین فراز برخورد، نزدیک می‌شویم

سرتیپ حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ایران با اشاره به رویارویی حکومت اسلامی این کشور با غرب گفت: “در حال نزدیک شدن به آخرین فراز برخورد هستیم که البته عبور از آن بسیار سخت است، اما به نصرت خداوند ایمان داریم”.

به گزارش ایرنا، آقای سلامی گفت که ایران بر “منافع حیاتی دشمن” در تمام جهان تسلط دارد و در حال کاستن از فاصله خود از “قدرت های مدعی” در دنیا است.

این سخنان جانشین فرمانده سپاه پاسداران ایران در پی ناموفق ماندن گفت و گوی اتمی این کشور با قدرت های جهانی در مسکو و در آستانه اعمال دور تازه ای از تحریم های اتحادیه اروپا و آمریکا منتشر شده است.

این تحریم ها عمدتا فروش نفت ایران و درآمدهای ارزی این کشور را نشانه گرفته اند.

سرتیپ سلامی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و نمایندگان گروه ۱+۵ گفت: “امروز آنهایی که دایه نظام نوین جهانی را دارند، حتی قادر به پاسخگویی به سوالات کشورمان در خصوص معادلات سیاسی جهان نیستند.”

او تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را زمینه‌ساز “شکوفایی” این کشور خواند و توضیح داد: “امروز موشک‌های بالستیک مافوق صوت ایران می‌توانند ناوهای جنگی در حال حرکت دشمن را با دقت صد در صد مورد اصابت قرار دهند.”

رصد و شناسایی ‘سناریوهای دشمن’

خبرگزاری فارس هم امروز یکشنبه، چهارم تیرماه، به نقل از آقای سلامی درباره توانمندی‌های موشکی سپاه در مقابله با تهدیدات احتمالی گزارش داده است که “سپاه در طراحی راهبردی خود، شعاعی را به نام شعاع بازدارندگی تعریف کرده است که به تمام منافع راهبردی دشمن در منطقه مربوط می‌شود تا بتوانیم در صورت نبرد، جنگ را در هر سطحی مدیریت کنیم.”

او همچنین گفت: “سناریوهایی که احتمال دارد دشمن از آن برای تهدید نظام اسلامی استفاده کند، از سوی سپاه رصد و شناخته شده است.”

این فرمانده سپاه ایران همچنین دفع هرگونه تهدید در شعاع اثر و در محدوده حوزه امنیت ملی ایران را وظیفه اصلی سپاه خواند و گفت که این نیروی نظامی “در حوزه امنیت داخلی توانسته است ماموریت‌های خود را با تمام وجود انجام دهد.”

او با بیان این که تهدیدها علیه ایران در حوزه‌های امنیتی، روانی، جنگ نرم، امنیت داخلی و گاه تهدید فرهنگی انجام شده است، گفت: “ما همواره در فضای تهدید زندگی می‌کنیم. ذهن پاسداران به خوبی با این موضوع مانوس بوده و آماده مقابله با آنهاست.”

این فرمانده ارشد نظامی ایران همچنین از پیشرفت چشمگیر سپاه در تولید موشک‌هایی با برد، قدرت تخریب، سرعت آماده‌سازی و دقت قابل توجه خبر داد و گفت: “ذخایر دفاعی ما آنقدر زیاد است که گاهی برادرانمان در نیروی هوافضای سپاه برای نگهداری آنها از لحاظ امکان و ظرفیت با محدودیت مواجه می‌شوند.”

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: