اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان: جو امنیتی بر دانشگاه حاکم است

گروهی از استادان دانشگاه صنعتی اصفهان با انتشار بیانه‌ای از عمل‌کرد ریاست این دانشگاه انتقاد کرده و گفته‌اند که در این دانشگاه «جو امنیتی و پلیسی برای حفظ قدرت رئیس آن» حاکم شده است.

             اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان: جو امنیتی بر دانشگاه حاکم است

در این بیانیه که در وبسایت الف، منبع خبری منتقد دولت، منتشر شده رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان به «سوءمدیریت و سوءاستفاده از شرایط استخدام اعضای هیئت علمی و فرصت‌های علمی» متهم شده است.
 
«بازنشستگی اجباری، ملاک جذب اعضای هیئت علمی به سلیقه رئیس دانشگاه، بی‌انگیزگی و محروم شدن از فرصت‌های مطالعاتی» ازجمله مواردی است که به گفته نویسندگان این بیانیه در زمان ریاست کنونی دانشگاه در حق استادان این دانشگاه اعمال شده است.
 
به نوشته این بیانیه «تعطیل شدن غذاخوری استادان و کارکنان، جلوگیری از سخنرانی استادان فرهیخته در مراسم روز معلم و لغو قرارداد کارمندان منتقد» از دیگر موارد سوءمدیریتی ریاست دانشگاه صنعتی اصفهان است.
 
براساس این بیانیه استادان جوان دانشگاه صنعتی اصفهان «تهدید می‌شوند و در برخی موارد از آنها خواسته می‌شود که با استادان باسابقه و شاخص تماس نداشته باشند».
 
به گفته نویسندگان این بیانیه با درخواست بازنشستگی پنج استاد تمام دانشکده مهندسی مواد در مدت شش ماه به سرعت موافقت شده و در برگزاری مراسم تودیع آن‌ها کارشکنی شده است.
 
نویسندگان این بیانیه گفته‌اند که در این دانشگاه از زمان مدیریت فعلی تاکنون حتی یک جلسه پرسش و پاسخ آزاد با عموم دانشگاهیان و یا کرسی آزاداندیشی برگزار نشده است.
 
در این بیانیه عمل‌کرد ریاست کنونی دانشگاه صنعتی اصفهان «روند تخریب نیروی انسانی» توصیف شده و نویسندگان آن گفته‌اند که در ملاقات با نمایندگان مجلس خواستار تغییر مدیریت این دانشگاه شده‌اند.
 
تغییر ریاست دانشگاه پس از انتخابات خرداد ۸۸
 
محمداسماعیل همدانی گلشن، درپی انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم با حکم وزیر علوم به ریاست  دانشگاه صنعتی اصفهان منصوب شد؛ اجرای طرح تفکیک جنسیتی در کلاس‌ها، کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های آموزشی و طرح حجاب و عفاف ازجمله مواردی است که در زمان مدیریت او بر این دانشگاه تشدید شده است.
 
درپی حمله به کوی دانشگاه تهران در نیمه شب ۲۴ خرداد ۸۸، گزارشی از حمله نیروهای انتظامی به دانشجویان معترض به نتیجه انتخابات در دانشگاه صنعتی اصفهان منتشر شد و فیلم این حمله روی یوتیوب قرار گرفت.
 
براساس گزارش‌ها درپی این حادثه در دانشگاه صنعتی اصفهان در کمیته‌های انضباطی دانشگاه با دانشجویان برخورد شد و تعدادی اخراج و از تحصیل محروم شدند.
 
یک سال پس از این حادثه خودکشی هشت دانشجو در هر ترم در دانشگاه صنعتی اصفهان از قول معاون مرکز مشاوره دانشگاه، خبری بود که در مطبوعات و رسانه‌های کشور بازتاب داشت.

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: