و اینک پیچیدن حماس به بازی و شاکی شدن رهبر جمهوری اسلامی ایران

سایت «انصار حزب‌الله» با انتشار خبری تایید نشده ادعا کرده است که رهبر جمهوری اسلامی به اسماعیل هنیه٬ نخست وزیر جنبش حماس در غزه هشدار داده چنانچه حماس سلاح را زمین بگذارد٬ دیگر از سوی ایران حمایت نخواهد شد.

این خبر اگرچه از سوی منابع رسمی تایید نشده اما پس از آن انتشار می یابد که مواضع حماس در ماه های اخیر خصوصا دور شدن این گروه از بشار اسد و نیز موضعگیری رهبران حماس درباره بی طرف ماندن آنان در صورت حمله اسراییل به ایران، رهبران جمهوری اسلامی را خشمگین کرده است.

به گزارش دیگربان سایت «انصار حزب‌الله» گزارش داده که این مطلب را حمیدرضا غریب‌رضا٬ محقق و پژوهشگر در جلسه هفتگی این گروه از نیرو‌های لباس شخصی بیان کرده است.

غریب‌رضا گفته است: «جریانی در داخل حماس پیگیر این بودند تا به سمت گفت‌وگوهای سازش با اسرائیل و آمریکا گام بردارند که رهبری محکم ایستادند.»

به گفته وی «موضع ایران به هنیه منتقل شده که تا زمانی که شما سلاح را به زمین نگذاشته‌اید و وارد گفتگو نشده و رژیم صهیونیستی رابه رسمیت نشناخته‌اید٬ مقاومت ادامه دارد.»

غریب‌رضا افزوده که این موضع آیت الله خامنه‌ای در سفری که نخست وزیر جنبش حماس در غزه به ایران داشته به وی ابلاغ شده است.

اسماعیل هنیه اسفند ماه سال ۱۳۹۰ با سفر به ایران دیدار‌هایی با مقام‌های جمهوری اسلامی داشت که جزئیاتی از این دیدار‌ها منتشر نشد.

حمیدرضا غریب‌رضا در بخش دیگری از سخنان خود به تحلیل اوضاع سیاسی مصر پرداخته و گفته پیروزی اخوان‌المسلمین به نفع ایران نبود٬ چراکه محمد مرسی مواضعی «ضد سوری» دارد.
وی همچنین افزوده که اخوان‌المسلمین به خاطر مذاکره با آمریکا و شورای نظامی مصر و نزدیک شدن به عربستان دچار «اشتباه» شدند که منجر به دوری «جوانان انقلابی» از آن‌ها شد.

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: