گل افشانی رحیمی درباره کتاب مقدس یهودیان و واکنش جمعی از اساتید

عکس

اظهارات آقای رحیمی کتاب مذهبی یهودیان بازتاب وسیعی در رسانه‌های جهان پیدا کرد

جمعی از صاحب‌نظران و اساتید ایرانی دانشگاه‌های داخل و خارج کشور، با انتشار اعلامیه‌ای اظهارات اخیر محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهوری ایران را درباره تلمود، کتاب مقدس یهودیان، محکوم کردند.

عکس

در این اعلامیه آمده است که سخنان اخیر آقای رحیمی علیه کتاب تلمود، “بیاناتی بی‌بینّه و تعصب آلود” بوده است و از نظر “هماهنگی با واقعیت‌های اجتماعی و تاریخی باطل، از نظر اخلاقی ورشکسته و از نظر سیاسی با منافع ملت و دولت ایران مغایرت دارد”.

امضاکنندگان این اعلامیه از اینکه “توهم توطئه چنین در اذهان ساده لوح رهبران سیاسی ایران ریشه دوانده است”، ابراز تاسف و شرمساری کرده‌اند.

محمدرضا رحیمی سه شنبه هفته پیش در مراسمی به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، توسعه مواد مخدر و گسترش آن در سطح جهان را ریشه دار در “آموزه‌های نادرست کتاب تلمود” دانسته بود. تلمود، حاوی آموزه های فقهی و فلسفی روحانیون یهودی است.

معاون اول رئیس جمهوری ایران در سخنان خبرساز خود مدعی شده بود: “در کتاب تلمود آموزش داده می‌شود که رسیدن به ثروت و به دست آوردن درآمد از هر طریق ممکن، چه مشروع و چه نامشروع، مجاز می‌باشد که این در حقیقت نقطه آغاز حرکت علیه همه بشریت است.”

امضاکنندگان این بیانیه از اینکه مقامات دولت ایران با “نادیده گرفتن مسئولیت خود در برابر مردم و با این‌گونه نطق‌های جاهلانه جاده صافکن تحریم‌های ضد مردمی و حمله نظامی می‌شوند” ابراز تاسف کرده‌اند.

اظهارات آقای رحیمی بازتاب وسیعی در رسانه های جهان داشت و بان کی مون دبیرکل سازمان ملل، این سخنان را مغایر مسئولیت و شئون رهبران سیاسی جهان دانست.

از سوی دیگر رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، روز شنبه ۱۰ تیرماه، ۳۰ ژوئن با اشاره به واکنش‌های صورت گرفته به این اظهارات آقای رحیمی در مورد تلمود گفت: “متهم کردن جمهوری اسلامی ایران به نژاد پرستی ، تصور و رویکردی کاملا اشتباه است.”

در اعلامیه صاحب نظران و اساتید ایرانی آمده است که مردم ایران سه سال پیش و در جریان وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ “ندای خود علیه تقلب انتخاباتی” را ابراز و اعلام کردند که دولت فعلی را به عنوان نماینده خود در صحنه بین‌المللی “به رسمیت نمی‌شناسند”.

این اعلامیه به امضای اردشیر امیرارجمند، حمید دباشی، محسن کدیور، احمد صدری، محمود صدری، منصور معدل و نادر هاشمی رسیده است.

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: