تاسف از ادامه حبس حمزه کرمی: انقلاب فرزندان خود را می بلعد

عکس

جمعی از ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس، با صدور بیانیه ای در حمایت از حمزه کرمی،  از اینکه اتفاقات سالهای اخیر و انتخابات ریاست جمهوری گذشته باعث دستگیری و زندانی شدن و اجحاف فراوان به فرزندان این مرز و بوم شد مراتب تأثر و تألم خود را اعلام کردند.

حمزه کرمی از فرماندهان جنگ و رییس ستاد اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منطقه ده تهران بود که پس از انتخابات ریاست جمهوری بازداشت و به شدت مورد شکنجه قرار گرفت.

آقای کرمی که در زمان انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری مدیرمسئول وب‌سایت جمهوریت بود، سال ۸۸ بازداشت و در دادگاه بدوی به ۱۶ سال محکوم شد. حکمی که در دادگاه تجدید نظر به یازده سال کاهش یافت.

حمزه کرمی که از رزمندگان دوران دفاع مقدس و از مدیران دوران سازندگی و اصلاحات بوده است، طی نامه هایی به رهبر جمهوری اسلامی و همچنین غلامحسین محسنی اژه‌ای با برشمردن شکنجه‌های روحی و جسمی بر خود در زندان خواستار تشکیل دادگاه غیرسیاسی برای رسیدگی به اتهاماتش شده بود.

وی در بخشی از این نامه نوشته است: “نزدیک ساعت یک نصف شب ۲۷ خرداد سال گذشته نیروهای امنیتی به دنبال محاصره منزل دخترش و شکستن در، بدون ارائه حکم و با فحاشی به دختر و داماد و همسرش دستگیر و به بند ۲۰۹ و سپس به بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل می‌شود و ۱۳۸روز یعنی چهار ماه و نیم در انفرادی به سر می‌برد. بازجویی‌ها از همان ابتدا با کتک و سیلی و مشت و لگد آغاز شد که پانزده بار در حین بازجویی یا پس از آن بیهوش شدم.”

حمزه کرمی همچنین در دوران مسئولیتش در شهرستان ورامین خدمات ارزنده و ماندگاری از خود بجای گذاشته است. یکی از همکاران سابق حمزه کرمی در فرمانداری ورامین خطاب به حاکمیت نوشته است: ”ای کاش در این کشور عدالتی بود و خوبیها و خدمات او را در ترازوی عدالت می گذاشتند در آن صورت هیچ گاه نمی توانستند او و گذشتۀ درخشانش را نادیده بگیرند . در این که او گروگان سیاسی جریانهای اقتدارگرا و انحصارطلب است شکی نداریم به همین دلیل او را مظهر “مظلومیت” در این کشور و نظام می دانیم. او دو سال تمام از عمر پربارش را از زمان انتخابات دهم ریاست جمهوری در زندان اوین گذرانده. می گریم! برای عدالتی که در این عصر ذبح شده است و مانند گوشت قربانی توسط اصحاب قدرت پاره پاره شده است.”

به گزارش ندای سبز آزادی، امروز نیز جمعی از ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس، با صدور بیانیه ای از حمزه کرمی حمایت کرده و نوشته اند: این حوادث نشان داد که بالاخره ” هر انقلاب فرزندان خود را می بلعد” و اینگونه است که روزگاری کسانی که در صف رزمندگان این ملت و همدوش سرداران دفاع مقدس برای نجات میهن اسلامی تلاش می کردند امروز بخاطر عقاید سیاسی شان بیش از سه سال است که در حبس،ناسزاوار عمر گرانبهای خود را می گذرانند و تأسف بارتر شکنجه ها و رفتارهای ناروایی است که با امثال آقای کرمی به اسم دفاع از انقلاب و حفظ نظام صورت پذیرفته است . براستی ما به کجا می رویم؟ آیا ساحل امید و آرامشی وجود خواهد داشت؟

متن کامل این بیانیه که برای انتشار در اختیار “ندای سبز آزادی” قرار گرفته بدین شرح است:

بسم رب شهدا و الصدیقین

سه سال از دستگیری و حبس ناعادلانه آقای حمزه کرمی از فرماندهان جنگ و رییس ستاد اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منطقه ده تهران در دفاع مقدس گذشت .

هنوز هم ما رزمندگان و همکاران حمزه کرمی یاد و خاطره فداکاریهای او را در دوران دفاع مقدس فراموش نکرده ایم و از اینکه اتفاقات سالهای اخیر و انتخابات ریاست جمهوری گذشته باعث دستگیری و زندانی شدن و اجحاف فراوان به فرزندان این مرز و بوم از جمله ایشان گردید مراتب تأثر و تألم خود را اعلام میداریم.

این حوادث نشان داد که بالاخره ” هر انقلاب فرزندان خود را می بلعد” و اینگونه است که روزگاری کسانی که در صف رزمندگان این ملت و همدوش سرداران دفاع مقدس برای نجات میهن اسلامی تلاش می کردند امروز بخاطر عقاید سیاسی شان بیش از سه سال است که در حبس،ناسزاوار عمر گرانبهای خود را می گذرانند و تأسف بارتر شکنجه ها و رفتارهای ناروایی است که با امثال آقای کرمی به اسم دفاع از انقلاب و حفظ نظام صورت پذیرفته است . براستی ما به کجا می رویم؟ آیا ساحل امید و آرامشی وجود خواهد داشت؟

یاد و خاطر رشادت ها و ایثارگریهای امثال آقای حمزه کرمی را گرامی میداریم . از خداوند بزرگ عزت و رهایی ایشان را مسئلت داریم.

جمعی از ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس

لازم به ذکر است، شنبه گذشته حمزه کرمی بدلیل نوسان فشار خون و سر دردهای ناشی از آن و درد شدید قفسه سینه به بهداری اوین منتقل شد ولی در نبود پزشک عمومی با مداوای سرپایی بهیار درمانگاه، به بند ۳۵۰ اوین بازگردانده شد.

این در حالی است که وی دارای سابقه بیماری قلبی است و چندین بار در دوران حبس دچار حملات قلبی شده است.

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: