آخرین گزارش از نرگس محمدی و نگرانی انجمن قلم بین الملل

آخرین گزارش از نرگس محمدی و نگرانی انجمن قلم بین الملل

انجمن قلم بین الملل از وضعیت سلامتی و امنیت جانی نرگس محمدی، کوشنده حقوق بشر و عضو افتخاری انجمن قلم دانمارک ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ملی مذهبی، کمیته نویسندگان در زندان (WiPC) بخشی از انجمن قلم بین الملل ، درگزارش اخیر خود خبر از وخامت حال نرگس محمدی و بدرفتاری با این فعال حقوق بشر در زندان زنجان داده است.

خانم نرگس محمدی، که اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود است، پس از چند روز از زندان اوین در تهران، شهری که دوقلوهای خردسال وی و خانواده اش زندگی می کنند، به زندان زنجان منتقل شد.

در گزارش انجمن قلم بین الملل آمده که این انجمن، بازداشت خانم نرگس محمدی را بر خلاف ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، که ایران نیز از امضا کنندگان است ، میداند و خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط اوست.

افزون بر این، انجمن قلم بین الملل خواستار اعمال تمام توجهات لازم پزشکی به خانم نرگس محمدی و اجازه ملاقات منظم به خانواده او نیز شده است.

طبق اطلاعات رسیده به انجمن قلم بین الملل حال خانم محمدی از زمان بازداشت او در تاریخ ۲۱ آوریل ۲۰۱۲ به مراتب بدتر شده است.

بستگانی که نرگس محمدی را به تازگی ملاقات کرده اند، وضعیت جسمی و روحی وی را بسیار بد توصیف کرده، به گونه ا ی که به سختی توانسته اند او را بشناسند. آنها او را در صندلی چرخدار، بسیار ضعیف با کبودی های بسیاری در صورت و دست دیدند در حالی که به سختی و با لکنت زبان با آنان صحبت می کرده است.

خانم نرگس محمدی از بیماری ناتوان کننده فلج عضلات رنج می برد. طبق اطلاعات رسیده به انجمن قلم بین الملل، مسؤلان جمهوری اسلامی نرگس محمدی را با قصد اذیت و آزار، به بخش زندان عمومی که مملو از زنان بدکاره ؛ آدم کش و معتاد است منتقل کرده‌اند.

نرگس محمدی به خاطر انتشار گزارش های خود در مورد نقض حقوق بشر در ایران ، بازدید از زندانیان سیاسی و همکاری با خانم شیرین عبادی در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۱ به یازده سال زندان محکوم شد. او در آنزمان پس از چند ماه بازداشت با قید وثیقه آزاد شد؛ اما در تاریخ ۴ مارس۲۰۱۲ در دادگاه تجدید نظر، این حکم به شش سال، کاهش یافت.

نرگس محمدی برنده جایزه‌های بسیاری از جمله جایزه سوئدی پی ر انکا (Anger Per) در سال ۲۰۱۱ است. او و همسرش، آقای تقی رحمانی، دو عضو افتخاری انجمن قلم دانمارک نیز هستند.

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: