افزایش ۸۰ درصدی قیمت مرغ طی ۶ ماه

افزایش ۸۰ درصدی قیمت مرغ طی ۶ ماه

رئیس اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور با بیان اینکه عرضه هرکیلوگرم گوشت مرغ بیش از ۵۴۰۰ تومان تخلف است، از افزایش ۸۰ درصدی قیمت آن در ۶ ماهه گذشته خبر داد.

حسین مقدم نیا، درگفتگو با مهر، دلیل اصلی گران شدن قیمت مرغ در بازار را کمبود نهاده ها عنوان کرد و افزود: الان کنجاله سویا در بازار کیلویی ۱۶۰۰ تومان است درحالی که قیمت واقعی آن بین ۵۰۰ الی ۶۰۰ تومان است.

رئیس اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور گفت: با توجه به افزایش قیمت نهاده ها در بازارقیمت کارشناسی و منطقی هرکیلوگرم مرغ زنده درب مرغداری ۳۷۷۰ تومان و قیمت هرکیلوگرم گوشت مرغ ۵۴۰۰ تومان است و هرکه بیش از این قیمت مرغ را عرضه کند مرتکب تخلف شده است.

وی درخصوص قیمت مرغ در ۶ ماهه گذشته گفت: در ۶ ماهه گذشته قیمت هرکیلوگرم مرغ زنده درب مرغداری ۲۳۸۸ تومان و قیمت هرکیلو گرم گوشت مرغ در بازار ۳۳۶۵ تومان بوده است.

مقدم نیا با بیان اینکه رشد ۷۰ تا ۸۰ درصدی قیمت مرغ در ۶ ماهه گذشته اصلا منطقی نیست، درعین حال گفت: البته این افزایش قیمت مرغ به دلیل نوسان نرخ ارزو کمبود نهاده ها در بازار بوده است که امیدواریم هرچه زودتر قیمت مرغ به شرایط عادی بازگردد.

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: