استفاده نفتکش های ایران از پرچم تانزانیا!!

تحریم های همه سویه قدرت های دنیا علیه ایران،دولت جمهوری اسلامی را با مشکلات ریز و درشتی مواجه ساخته است و همین عاملی است تا دولتمردان ایران به دنبال راهکارهای فرار از این فشار های اقتصادی باشند.

خبرگزاری «بلومبرگ» با استناد به اطلاعات مربوط به حمل و نقل دریایی که توسط کمیسیون اروپا جمع آوری شده است گزارش داده که در ماه های اخیر یکی از شرکت های حمل و نقل دریایی ایران نام و مشخصات ثبت حداقل ۱۰ نفتکش خود را تغییر داده و این کشتی ها با پرچم تانزانیا تردد می کنند.

به گزارش رادیو فردا، هاوارد برمن، عضو کمیته سیاست خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، در نامه ای خطاب به رییس جمهوری تانزانیا نوشته است که این همکاری دولت تانزانیا با ایران باعث می شود که آن کشور تحریم های بین المللی مربوط به صادرات و حمل و نقل نفت را دور بزند.

وی در این نامه که در تاریخ ۲۹ ماه ژوئن نوشته شده از رییس جمهوری تانزانیا خواسته است تا در این تصمیم تجدید نظر کند و در غیر این صورت روابط آمریکا با این کشور آفریقایی به شدت تیره خواهد شد.

طبق تحریم های اتحادیه اروپا شرکت های بیمه حمل و نقل دریایی از ارائه خدمات به نفتکش های ایرانی منع شده اند و این محدودیت باعث شده است که ایران به اشکال گوناگون، از جمله تغییر نام و محل ثبت کشتی های خود، با این محدودیت ها مقابله کند. ولی تمرکز بخش زیادی از شرکت های بیمه حمل و نقل دریایی در شهر لندن این امکان را فراهم کرده که نظارت بر بیمه حمل و نقل دریایی برای ایران آسان تر شود.

به گزارش خبرگزاری «بلومبرگ» ظرفیت ناوگان دریایی ایران حمل و نقل یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز است. تاکنون میزان صادرات روزانه ایران حدود دو میلیون ۳۰۰ هزار بشکه بوده است. اما اکثر موسسات و کارشناسان بین المللی انرژی معتقدند که در ماه های آینده و به خصوص تحت تاثیر تحریم نفت ایران توسط کشورهای اروپایی و محدودیت های مربوط به معاملات بانکی و حمل و نقل دریایی، میزان صادرات ایران حدود یک میلیون بشکه در روز تنزل پیدا خواهد کرد.

طبق اطلاعات مرکز نظارت بر حمل و نقل دریایی وابسته به کمیسون اروپا، نفتکش های متعلق به ایران قبلا در کشورهایی نظیر مالت و یا قبرس ثبت شده بودند ولی اخیرا بیش از ۱۰ مورد از این نفتکش ها در تانزانیا ثبت شده و با پرچم این کشور تردد می کنند.

این خبرگزاری می افزاید که مقامات دولت تانزانیا ازجمله وزیر حمل و نقل و اطلاعات و سخنگوی دفتر ریاست جمهوری آن کشور طی روزهای اخیر به هیچ یک از تماسهای تلفنی این خبرگزاری بری کسب اطلاعات بیشتر پاسخ نداده اند.

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: