خدمات پزشکی‌ رایگان از رویا تا واقعیت

خدمات پزشکی‌ رایگان از رویا تا واقعیت

یک عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تکذیب ادعای برخی مسوولان دولتی درباره رایگان شدن خدمات درمانی گفت: اظهارات اخیر برخی از مسئولان مبنی بر رایگان شدن درمان مردم با ۶هزارمیلیاردتومان مصوب مجلس واقعیت ندارد.

علی کائیدی به خبرگزاری ایلنا گفت: اصلا امکان ندارد با اختصاص ۶ هزارمیلیارد تومان از محل درآمد ناشی از هدفمندی یارانه‌ها به وزارت بهداشت درمان مردم رایگان شود. به طورحتم بدانید اگرسیستم بهداشت ودرمان را اصلاح نکنیم و براساس قانون اساسی، سندچشم انداز و برنامه توسعه پیش نرویم اگر به جای ۶ هزار میلیاردتومان، ۵۰ هزار میلیارد تومان هم اختصاص بدهیم نمی‌توانیم درمان مردم را رایگان کنیم.

اظهارات این نماینده مجلس در حالی است که پیش از این و با وجود افزایش شدید قیمت خدمات درمانی، محمود احمدی نژاد بخشی از بودجه سلامت را به وزارت راه اختصاص داد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان در ادامه با تاکید بر ضرورت اصلاح درسیستم و ساختار بهداشت ودرمان تصریح کرد: ارائه خدمات درمانی به مردم زمانی رایگان می‌شود که به جای درمان بر روی پیشگیری تمرکز کنیم.

کائیدی با اشاره به اینکه بیماری‌های قلبی وعروقی، دیابت وسرطان ۶۴ درصدمرگ و میر‌ها را تشکیل می دهند افزود: با روش‌های پیشگیری درست، باید نیاز به دارو ودرمان رادرسیستم بهداشتی کشوربه حداقل برسانیم.

وی درمورد زمان وصول ۶ هزار میلیارد تومان ازسوی دولت گفت: به اعتقاد بنده اگر مجلس مقداری از ابزار نظارتی خود استفاده کند این بودجه برای تزریق در نظام سلامت کشور محقق خواهد شد.

عضوکمیسیون بهداشت ودرمان با ابرازتاسف ازاینکه نمایندگان به انجام کارهای حاشیه‌ای مشغول هستند، خاطرنشان کرد: مجلس باید ماهانه بر روند اجرای برنامه پنجم توسعه نظارت کند تا ببیند چه اندازه ازآن اجرا شده است درغیراین صورت به نتیجه نمی‌رسیم.

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: