شایعه نگران‌کننده درباره نرگس محمدی پس از ۱۱ روز ممنوع‌الملاقاتی در بیمارستان

شایعه نگران‌کننده درباره نرگس محمدی پس از ۱۱ روز ممنوع‌الملاقاتی در بیمارستان

تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی، فعال بشر که پس از گذشت ۱۱ روز هنوز ممنوع الملاقات در بیمارستان است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که شایعه‌ای از روزهای پیش در خصوص علت بستری شدن نرگس در بیمارستان وجود داشته است که با ادامه بی‌خبری از او احتمال درست بودنش زیاد است.

تقی رحمانی در خصوص این شایعه‌ی به گفته‌ی او «بسیار نگران‌کننده» گفت: «خبری که ما شنیدیم این است که زندانیان هم‌بندی نرگس با یکدیگر دعوا داشته‌اند که در میان دعوا با نرگس برخورد می‌کنند، او به زمین می‌افتد و به همین دلیل او را به بیمارستان منتقل می‌کنند.»

به گفته‌ی آقای رحمانی، «نرگس محمدی یازده روز پس از انتقالش به بیمارستان هیچ تماسی با دنیای بیرون نداشته است. به خانواده‌اش اجازه تماس یا ملاقات نداده‌اند و همین موارد نشان می‌دهد که به احتمال قوی این شایعه درست است.»

تقی رحمانی با اظهار اینکه در بیمارستان فضای امنیتی شدیدی حاکم است، گفت: «هر روز خانواده نرگس به بیمارستان می‌روند، تقاضای ملاقات می‌کنند ولی به آن‌ها اجازه ملاقات داده نمی‌شود، حتی آن‌ها اجازه صحبت با پزشکان بیمارستان را نیز ندارند. وضعیت امنیتی شدیدی در بیمارستان ایجاد کرده‌اند، یک مامور زن در اتاق نرگس وجود دارد و یک مامور مرد در بیرون اتاق. اما حق ماست که بدانیم برای نرگس چه اتفاقی افتاده است.»

همسر نرگس محمدی با طرح این سوال که اساسا چرا همسرش باید در طول ۱۱ روز به دو بیمارستان منتقل شود، گفت: «بیماری نرگس فلج عضلانی بود اما او را ابتدا در بخش مغز و اعصاب بیمارستان زنجان منتقل کردند و دو روز پیش نیز مجددا او را به بیمارستان دیگری با نام بیمارستان بهشتی زنجان برده‌اند و در آنجا در بخش اعصاب و روان بستری شده است. این‌ها همه جای نگرانی دارد.»

تقی رحمانی که خود در پاریس اقامت دارد، در پایان، خواسته‌‌اش از مسوولان را این‌چنین بیان می‌کند: «خواسته ما این است که به نرگس اجازه ملاقات داده شود و همچنین اجازه داده شود تا پزشکان معالجه‌اش که با روند بیماری‌اش آشنا هستند او را معاینه کنند. این تنها راهی است که مسولان می‌توانند این شایعه را تکذیب کنند. وقتی در طول ۱۱ روز او حتی با بچه‌های خردسالش تماسی نداشته، نشان می‌دهد که حتما در حالت ویژه‌ای است و توان صحبت کردن را هم ندارد. ما این سوال‌ها را مطرح می‌کنیم و از مسوولان پاسخ می‌خواهیم.»

نرگس محمدی که به جرم تبلیغ علیه نظام به تحمل شش سال حبس محکوم شده است، در اردیبهشت‌ماه توسط ماموران امنیتی در خانه پدری‌اش در زنجان بازداشت و به زندان اوین در تهران منتقل شد، اما پس از مدتی به بند عمومی زندان زنجان انتقال یافت.

او روز ۱۹ تیرماه، درحالی که از زمان انتقال به زندان زنجان با تشدید بیماری فلج عضلانی‌اش -که از زمان بازداشت قبلی‌اش در سال ۸۹ به آن دچار شده- روبه‌رو شده بود به بیمارستانی در زنجان منتقل شد.

نایب‌رییس کانون مدافعان حقوق‌بشر در ایران، پیش از این در نخستین روزهای تیرماه، در نامه‌ای به جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، ادامه نگهداری خود در میان زندانیان جرایم خطرناک زندان زنجان را به منزله‌ی مرگ تدریجی خود دانست که مسوولیت آن با مسوولان پرونده‌اش خواهد بود.

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: