واردات دانشجو از چین

به نظر می رسد تعامل میان ایران با دو متحد استراتژیک خود یعنی چین و روسیه به مسائل هسته ای و اقتصادی محدود نمی شود و همزمان با افزایش ورود کالاهای چینی به کشور قرار است تا پذیرش دانشجوی ایران در کشورهای روسیه و چین و اعزام اساتید ایرانی به این کشورها افزایش یابد.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل اعلام کرده است که پذیرش دانشجوی ایرانی در کشور روسیه در مقطع فوق لیسانس برای سال جاری افزایش خواهد یافت.

به گفته ارسلان قربانی علاوه بر برگزاری کنفرانس ها و کارگاه های مشترک علمی و همچنین اعزام استاد به این کشور، اعزام دانشجویان ایرانی به روسیه در قالب بورس مقطع کارشناسی ارشد همچنان فعال است و این روند در سال جاری روند رو به رشدی را تجربه خواهد کرد.

هفته گذشته نیز قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در اظهاراتی گفته بود که اعزام دانشجویان ایرانی به دانشگاه های چینی نیز افزایش چشمگیری خواهد یافت.

ارسلان قربانی همچنین از برنامه جذب دانشجویان چینی در دانشگاه های کشور با وجود مشکلاتی چون آموزش زبان فارسی، فرایند ویزا و اراده دانشگاه ها در جذب دانشجوی چینی خبر داده بود.

آموزش زبان چینی در دانشگاه های کشور در مقطع کارشناسی ارشد هم از دیگر برنامه هایی است که به گفته قربانی در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته است.

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: