ذخیره سازی احمدی نژادی

خبر ذخیره کردن کالاهای اساسی، خبر جدیدی نیست؛ از ماه ها پیش تر در محافل سیاسی شنیده می شد که دولت برآمده از کودتای انتخاباتی انبار کردن برخی کالاها و مواد غذایی برای وضع فوق العاده را در دستور کار قرار داده است. حالا و در خبری جدید که یکی از خبرگزاری های نزدیک به حکومت (مهر) منتشر کرده، به نقل از معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح شده که با دستور ویژه رئیس دولت و تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت، ذخیره‌سازی استراتژیک کالاهای اساسی حداقل معادل سه ماه نیاز کشور، آغاز شده است.

“حسن رادمرد” افزوده: «در کنار این، تولیدکنندگان کالاهای اساسی در کشور نیز به تناسب میزان نیاز در بازار، در حال تولید هستند؛ که در عین حال بخشی از نیاز تولید کشور، در حال تامین از خارج کشور است.»

درحالی‌که خبرگزاری های رسمی در جمهوری اسلامی از ادامه ی وضع نابسامان مرغ در ایران خبر می دهند و گرانی و تورم افسارگسیخته را مورد تاکید قرار می دهند، معاون وزیر صنعت  و معدن و تجارت گفته که 
قرار شده است بخش اعظم کسری نیاز کشور به کالاهای اساسی تامین شود؛ به نقل از وی: «هم اکنون نیز تامین این کالاها در دستور کار قرار گرفته و بخشی از کالاهای خریداری شده از خارج کشور نیز، به بنادر رسیده و در حال تخلیه است.»

گندم، کنجاله، نهاده‌های دامی، روغن خام، شکر خام و برنج ازجمله کالاهایی است که ذخیره سازی آنان در دستور کار نهادها و وزارتخانه های مربوطه قرار گرفته است.

 

ادامه ی حمایت تهران از دمشق اسد

در ادامه اعلام حمایت اقتدارگرایان ایران از رژیم اقتدارگرای اسد، دبیر شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی در دیدار قائم مقام نخست وزیر سوریه، بر «پشتیبانی بیش از پیش» تهران از دمشق تاکید کرده و گسترش همکاری ها در زمینه های مختلف را، با هدف حمایت بیشتر از این رژیم در برابر فشارهای خارجی، ضروری دانسته است.

 

به گزارش ایرنا، عمر غلاونجی ضمن ارایه گزارشی از آخرین تحولات میدانی سوریه به سعید جلیلی، از «حمایت‌های بی‌شائبه جمهوری اسلامی» تشکر و مناسبات دو کشور را راهبردی و بلندمدت توصیف کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در دیدار با قائم مقام نخست وزیر سوریه تاکید کرده: «ایران حمایت از دولت و مردم سوریه در برابر توطئه‌های خارجی و تروریست‌های داخلی را وظیفه انسانی خود می‌داند.»

به گزارش فارس مقام سوری هم، مواضع جمهوری اسلامی در قبال سوریه را «شرافتمندانه و اصولی» توصیف کرده است.

در این دیدار، علی لاریجانی از سوریه به عنوان «کشور دوست و برادر» یاد کرده و افزوده است: «غرب به دنبال اعمال فشار سیاسی و تبلیغاتی علیه رژیم سوریه است تا با همدستی برخی کشورهای مرتجع منطقه، یکی از ستون‌های مقاومت مشروع در برابر سیاست‌های تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی را از کار بیندازد.»

در موضعگیری مشابه دیگری، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی روز چهارشنبه به مقام ارشد سوریه امیدواری داد و گفت که سوریه «شرایط فعلی را پشت سر می گذارد.»

علی اکبر صالحی مثل دیگر مقام های ارشد جمهوری اسلامی، اشاره ای به کمک های تهران به دمشق نکرده است.

اما درحالیکه خاموشی های مکرر برق بسیاری از شهروندان نقاط مختلف کشور ـبه ویژه در نقاط گرم و جنوبی کشور را در اوج گرمای تابستان ـ با مشکلات جدی روبرو کرده، وزیر نیروی دولت احمدی نژاد از هماهنگی‌های لازم برای انتقال برق از ایران به سوریه خبر داده و گفته: «این پروژه به زودی عملی می‌شود».

 به گزارش ایسنا، مجید نامجو درخصوص نحوه همکاری های تهران و دمشق در زمینه برق توضیح داده: «در زمان حاضر تولید برق و فعالیت‌های تعمیر نیروگاهی از سوی شرکت‌های ایرانی در سوریه در حال اجراست و تمام تدابیر لازم و کافی برای تامین تجهیزات برقی چه در کوتاه مدت و چه در درازمدت، از سوی ایران اندیشیده شده است. »

قابل اشاره است که تنها در یک شاهد، روزنامه جمهوری اسلامی خبر داده که قطع مكرر برق در خوزستان، مردم روزه‌دار این مناطق را به ستوه آورده است.

بر اساس این گزارش، عده‌ای از اهالی ماهشهر گفته اند: «گرمای بسیار شدید نزدیك به 60 درجه و قطع مكرر برق كه گاهی به 4 تا 5 ساعت نیز می‌رسد ما را كلافه كرده است.»

در روزهای اخیر حتی در چند منطقه پایتخت نیز قطع برق مشكلاتی را برای مردم پدید آورده است.

نارضایتی ها از اوضاع کشور، و شنیدن خبر حمایت‌ تمام قد حاکمان اقتدارگرای ایران از رژیم سرکوبگر بشار اسد، موجب شده که این شنیده و پیامک، به شکلی معنادار در ایران مورد استقبال قرار گیرد و منتشر شود: این که پس از سقوط بشار اسد برای شادی روانه ی خیابان های شهر خواهیم شد.

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: