سه تن از ایرانیان ربوده شده در سوریه کشته شدند

یک گروه مسلح مخالف رژیم سوریه اعلام کرد، سه تن از ایرانیان بازداشت شده در دمشق، در اثر گلوله باران محل نگهداریشان توسط نیروهای دولتی کشته شده اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از سخنگوی یک گروه مخالف دولت سوریه گزارش داد که ۳ نفر از ایرانیانی که در سوریه توسط مخالفان دولت ربوده شده بودند، در اثر بمباران نیروهای دولتی در استان دمشق کشته شده‌اند.

این گروه تهدید کرده که در صورت متوقف نشدن حملات، سایر ربوده شدگان را می کشد.

خبرگزاری رویترز می گوید که معتصم الاحمد، سخنگوی این گروه گفته است: “آنها در اثر حمله هواپیماها کشته شدند، خانه ای که در آن نگهداری می شدند روی سرشان خراب شد”.

او گفته است که اگر نیروهای دولتی ظرف یک ساعت حملات خود علیه مخالفان را در این منطقه متوقف نکنند، سایر گروگان ها را خواهند کشد.

چهل و هشت ایرانی که مقامات جمهوری اسلامی آنان را زائران حرم زینبیه معرفی کرده اند روز گذشته در دمشق توسط مخالفان حکومت بازداشت شدند.

پیش از این علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به سوالی که چرا وزارت امور خارجه از اتباع ایران نمی خواهد سوریه را ترک کنند، گفته بود که نیازی به این کار نیست و اوضاع در سوریه امن است.

ارتش آزاد تایید کرد

ریاض اسعد فرمانده ارتش آزاد سوریه در گفتگو با بی بی سی فارسی، کشته شدن سه تن از گروگان های ایرانی را که دو روز پیش به دست نفرات این ارتش ربوده شده اند تأیید کرده است.

آقای اسعد جزئیات بیشتری درباره نحوه کشته شدن این سه گروگان ارائه نداد اما گفته است که دیگر گروگان ها در حال تحقیق و بازجویی اند و به محض اینکه اطلاعات کافی در مورد میزان دخالت آنان در حملاتی که به غیرنظامیان در سوریه می شود به دست آید، در مورد سرنوشتشان تصمیم گرفته خواهد شد.

Advertisements

About sarzaminmadari
من یک ایرانی من یک انسان من یک آزاده که به دنبال ایرانی آزاد و انسانیت و آزادی بودم و هستم. و بیزار از خشونت و مردم فریبی و فشار آوردن بر انسانهای بیگناه . آری من یک ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار و به میهن خود عشق میورزم. و با این امید زنده هستم که روزی فرابرسد که نتنها هیچ ایرانی بلکه همه مردم دنیا بدور از ظلم و ستم جابرین و خون خواران بتوانند مسیر زندگی خود و روش پرستیدن خدای خویش را بدون هیچ ترسی انتخاب کنند. پس فقط برای ان روز و به امید ان روز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: